Belçika'daki Gurbetçilerimizden Anma programı

PDF Yazdır E-posta
Haberler
Yazar mustafa   
Pazartesi, 17 Mart 2014 18:57
Belçika'da yaşayan Tekke'li Gurbetçilerimizin kurduğu, BİF (Belçika İslam Federasyonu) Maasmechelen Teşkilatı, 9 mart Pazar günü öğlen namazına mütakip 4.Anma Günü proğramını gerçekleştirdi. Maasmechelen ve çevresinde ahirete intikal edenlerin anıldığı proğrama salonun cogunlugu bayanlar olmak uzere yaklaşık 300 kişi iştirak etti. Sunuculuğu BİF Maasmechelen yönetim kurulu üyeleri Süleyman Turan ve Özkan Ulu gerçekleştirdi.
Mehmet Talay hocanın güzel Proğram Maasmechelen BTİB (Belçika Türk İslam Birliği) Yunus Emre Camii imam hatibi Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını BİF Maasmechelen Teşkilatı Başkanı Kadir Turan yaparken, BİF bölge adına katılan Ekrem Şeker selamlama konuşmasında bu mana dolu günün öneminin altını çizdi. Ardından Yasin-i Şerif’i BİF İrşad Başkanı Ekrem Şeker, BİF Genk teskilati hafizlarindan Ali Çelik hoca, Maasmechelen Diyanet TEVHID camii imam hatibi Sadrettin Beycan hoca ve Maasmechelen BTİB camii imam hatibi Mehmet Talay hoca okudular. Hocalarımızın güzel Kur’an-ı Kerim tilavetleri dinleyicilerin yüreklerini adeta titretti.
Günün ilerleyen saatinde ilahiyatcı-yazar Sebahattin Uçar hoca’nın muhteşem sunumuyla salonda duygulu anlar yaşandı.
Programin ilerleyen bolumunde Bif Bolge baskanimiz Mehmet Senel bey kisa bir selamlama konusma yapti.
Proğram merhum ve merhumelerin sinevizyon gösterisiyle devam etti .
 
Sinevizyon gosterisinin ardindan daha onceden okunan 30 hatmi serif, yasini serifeler, kisa sureler ayrica 4000 tevhid zikri ve binlerce salat ve selam icin hatim duasi yapildi; basta peygamber efendimiz Muhammed Mustafa (sav) onun ali ve eshabi ve tum sehidlerimiz ve merhum Erbakan hocamiz yad edilerek ve tum geçmişlerimizin ruhlarina hediye edildi.
Program hediye takdiminin ardindan Gultekin ailesinin ikramlarıyla sona erdi.
 
 
 
 
 
Son Güncelleme ( Pazartesi, 17 Mart 2014 19:22 )
 
joomla templateinternet security reviews
Blue joomla template by internet security reviews
|